Rozwój i osiągnięcia Cechu

Rozwój i osiągnięcia Cechu

 

XXVI Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego

 

Sieradz, 25 lipca 2010r.

 

Konkurs odbył się w Hali Sportowej Jednostki Wojskowej w Sieradzu, a organizatorem była Sekcja Fryzjerów Cechu Rzemiosł Różnych w Sieradzu pod patronatem Prezydenta Miasta Sieradza oraz Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej przy Związku Rzemiosła Polskiego.

Konkurs podzielono na dwie Kategorie tj. Fryzjerstwo Damskie i Męskie.

Tegoroczny Konkurs cieszył się olbrzymim zainteresowaniem a świadczy o tym liczba uczestników których było 70-ciu reprezentujących Zakłady Fryzjerskie z całej Polski.

W tym gronie uczestnikami byli również przedstawiciele naszego Cechu w Turku, uczniowie Salonu Fryzjerskiego „CZAREK” Stanisława Pawlaka z Turku tj. Kamil Gręzicki klasa II, Marta Sosenka klasa III oraz Teresa Wróbel klasa II.

Przy bardzo silnej konkurencji, uczniowie nasi osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Pracę uczestników Konkursu oceniało Jury składające się z wielu doświadczonych mistrzów fryzjerstwa z trenerami kadry narodowej fryzjerów oraz przedstawiciela fryzjerstwa niemieckiego.

W kategorii Fryzjerstwo Męskie nasi zawodnicy zajęli miejsca:

  1. Modelowanie fryzury z długich włosów:

Teresa Wróbel zajęła II miejsce

Kamil Gręzicki zajął III miejsce

  1. Modelowanie fryzury klasycznej:

Kamil Gręzicki zajął III miejsce

  1. Wzorki wycięte na włosach:

Kamil Gręzicki zajął III miejsce

 

W kategorii Fryzjerstwa Damskiego startowała Marta Sosenka w konkurencji wyciskanie fal na mokro zajmując miejsce poza podium ale praca Jej wysoko oceniana była przez Jury.

Startująca drużyna którą na co dzień uczy zawodu Mistrz Fryzjerstwa Stanisław Pawlak, członek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Turku swoimi wynikami w Konkursie pokazała czego można i przy właściwym realizowaniu programu nauczania i własnym zaangażowaniu nauczyć się, a w przypadku Mistrza jak przekazać wiedzę młodym adeptom fryzjerstwa.

Drużyna w składzie Kamil Gręzicki, Marta Sosenka i Teresa Wróbel mimo ogromnego stresu jaki Im towarzyszył, ponieważ był to pierwszy ich udział w tak dużym Konkursie godnie reprezentowała rzemiosło Turkowskie jednocześnie propagując w kraju Miasto Turek i Powiat.

 

 

Opracował Marian Kiszewski